Slovenska zagonska podjetja na delovnem obisku v Dubaju
Dubaj, 19. februarja - V preteklem tednu so se slovenska zagonska podjetja pod okriljem Slovenskega podjetniškega sklada udeležila delovnega obiska v Dubaju, v okviru katerega so preučevala tudi možnosti širitve na trg Združenih arabskih emiratov. Obisk je potekal v okviru čezmejnega pospeševalniškega programa, ki je sofinanciran tudi s sredstvi EU.
Dubaj.
Delovni obisk v Dubaju v sodelovanju s klubom Poslovni angeli Slovenije in In5.
Foto: Klub Poslovni angeli Slovenije
Kot so danes objavili na ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport, so se podjetja med petdnevnim obiskom udeležila številnih predavanj in delavnic, na katerih so pridobila znanja o strategijah za širitev na trg Združenih arabskih emiratov, prilagoditvah poslovnih modelov in dinamiki lokalnega podjetniškega okolja.
"S svojo strateško lokacijo in podpornimi ekonomskimi politikami Dubaj podjetjem ponuja izjemne priložnosti pri širitvi na mednarodno raven," so izpostavili na ministrstvu.
Delovni obisk je Slovenski podjetniški sklad organiziral v sodelovanju s klubom Poslovni angeli Sloveniji. Med udeleženci so bila podjetja Aiport Tech, Alfa Tel, Centrum Cognitio, CU, Elinor, GT Industries, Kuchaapp, Perfeto, Robomatis in Voltpoint.
Program so izvedli tudi v sodelovanju z In5, ki po navedbah ministrstva velja za enega najuglednejših podjetniških inkubatorjev v Dubaju, kar da je podjetjem omogočilo poglobljen vpogled v trg Združenih arabskih emiratov in jim ponudilo konkretne usmeritve za njihovo nadaljnjo rast.
Predstavniki podjetij so se udeležili tudi mreženjskih dogodkov in srečanj z lokalnimi investitorji, podjetniki in različnimi predstavniki lokalnega ekosistema za startupe. Ob tem so na ministrstvu izpostavili tudi srečanja s slovensko skupnostjo in slovensko veleposlanico v Abu Dabiju Natalio Al Mansour, ki je predstavila vlogo in podporo veleposlaništva ter priložnosti v preostalih emiratih.
Organizacija čezmejnega pospeševalnika je bila izvedena v okviru programa RazvojniPlus, ki ga sofinancirata Slovenija in EU iz Evropskega sklada za regionalni razvoj v okviru programa izvajanja evropske kohezijske politike 2021-2027. Slovenski podjetniški sklad znotraj tega programa izvaja tudi druge pospeševalniške programe.